Światowy Dzień Zdrowia – relacja

Światowy Dzień Zdrowia obchodzimy 7 kwietnia. W naszej szkole również nie pozostał bez echa. Przez cały dzień klasa Ia uczestniczyła w wykładach, warsztatach, prelekcjach a także zabawach związanych ze zdrowiem człowieka. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak należy się zdrowo odżywiać, jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. Nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Walczak zachęcał do aktywności fizycznej w czasie wolnym, a przestrzegał przed wpływem środków dopingujących na młodego człowieka.

Na warsztatach, młodzież pod okiem Pani Bożeny Witkowskiej mogła samodzielnie ułożyć jadłospis oparty o piramidę żywienia. Po zajęciach z Panią Małgorzatą Bernach Młodzież już wie, że należy jeść tylko zdrową, niemodyfikowaną genetycznie żywność.

Zdrowie psychiczne to w dużej mierze znajomość siebie, dystans do świata i poczucie humoru. To ostatnie było mottem przewodnim zajęć z pedagogiem Katarzyną Łapa.
Zorganizowaliśmy konkurencję w obieraniu jabłek oraz obieraniu i krojeniu marchewki na czas. Klasa I a poczęstowała wszystkich uczniów własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami owsianymi i owocami. Wszyscy świetnie się bawili. Mamy nadzieję, że informacje otrzymane tego dnia młodzież wykorzysta w życiu codziennym.

Zdjęcia w galerii!