Wycieczka Malbork – Trójmiasto 2021

Wycieczki w RBS I stopnia w Zamościu, to już wieloletnia tradycja. Tym razem na przełomie września i października (30.09-02.10) nasi uczniowie udali się na trzydniową wycieczkę o charakterze historyczno-patriotycznym do Malborka i Trójmiasta. Zwiedzili z przewodnikiem potężną twierdzę krzyżacką poznając jej historię oraz uzasadnienie położenia geograficznego w aspekcie strategicznym.

W programie nie mogło zabraknąć spaceru po sopockim „Monciaku”, jak również zwiedzania gdańskiej Starówki czy portu. Oczywiście obowiązkowym punktem wycieczki była też wizyta na Westerplatte, gdzie dnia 1 września 1939 roku padły pierwsze strzały z niemieckiego krążownika w kierunku Polski.

Poza realizacją treści programowych z zakresu historii i geografii uczniowie mieli także możliwość wspólnej zabawy o charakterze integracyjnym przy ognisku tym bardziej, że wyjazd dedykowany był głównie uczniom klas pierwszych, a koszty z nim związane w całości pokryła szkoła.

W wycieczce wzięło udział 50 uczniów nad bezpieczeństwem których czuwali nasi nauczyciele: Anna Wolska, Katarzyna Łapa, Robert Ryń i Jarosław Walczak.

Zdjęcia w galerii!