Uczniowie na płatnych praktykach w Hansa Park

Od 27 września siedmioro uczniów naszej szkoły przebywa na praktykach zawodowych w kompleksie rozrywkowym Hansa Park w Sierksdorf położonym nad samym Morzem Bałtyckim Zatoka Lubecką.
To jedyny w Niemczech tematyczny park rozrywki położony nad samym morzem, gdzie tematem przewodnim jest Hanza – średniowieczny związek kupiecki zrzeszający miasta Europy Północnej. Do Hanzy należały najbogatsze miasta z terenów dzisiejszych Niemiec, Polski, Szwecji, Holandii, a nawet Rosji i Anglii, przez pewien okres kontrolując handel na kontynencie.
Hanza Park to 46 ha z ponad 125 atrakcjami różnego rodzaju, wśród których znajduje się chociażby 35 kolejek. To tutaj zlokalizowany jest jeden z 3 największych hyper coasterów w Europie „Schwur des Kärnan”. Najwięcej emocji wzbudza jednak wynoszący żądnych wrażeń, otwarty w bieżącym roku Highlander czyli najwyższa i najszybsza wieża swobodnego spadania w Niemczech. Wysokość wieży to 120 m, ale spadający przemierza 103 m.

Uczniowie na terenie obiektu w czasie praktyk przez trzy tygodnie pracują w licznie zlokalizowanych na terenie obiektu punktach gastronomicznych, gdzie przygotowują m. in. hamburgery, hot-dogi, gofry, napoje itp. W czasie swojego pobytu uczniowie oprócz wynagrodzenia maja zapewnione wyżywienie i zakwaterowanie.

Współpraca szkoły z Hansa – Park trwa już 8 lat.

Zdjęcia w galerii!