Rzemieślnicza na Zamojskich EduTargach

1 kwietnia w hali tenisowej zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji tegoroczni przyszli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów mieli okazje zapoznać się z ofertami placówek oświatowych z terenu Zamościa. Nie mogło tam zabraknąć także nas.

Na scenie ofertę szkoły przedstawił nauczyciel w-fu Jarosław Walczak. Na scenie muzycznie reprezentując szkołę pokazali się wokalistka, uczennica klasy III b Ilona Kudyk oraz gitarzysta – nauczyciel Piotr Siewień, którzy wykonali piosenkę „Andromeda” Edyty Górniak.

Na naszym stoisku prezentowały się zawody fryzjer, kucharz i cukiernik. Furorę robiła czekoladowa fontanna, owocowe szaszłyki, sernik i inne przygotowane przez nas smakołyki. Hala pękała w szwach a kolejka zainteresowanych ustawiła się także do stanowisk, gdzie nasi uczniowie stylizowali fryzury wszystkim chętnym. Nad stoiskiem baczną pieczę trzymały pedagog Katarzyna Łapa i nauczyciel przedmiotów zawodowych Bożena Witkowska.

Wydarzenie zorganizował zamojski Urząd Miasta we współpracy z Lubelskim Kuratorium Oświaty. Wydarzeniem towarzyszącym targom, które przebiegły także pod hasłem „Zawodowy strzał w 10!” była konferencja w Centrum Kultury Filmowej Stylowy dotycząca właśnie szkolnictwa zawodowego a skierowana do przedstawicieli szkół oraz pracodawców. Uczestniczyli w niej m. in. Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz poseł Tomasz Zieliński, którzy odwiedzili również EduTargi.

Zdjęcia w galerii!