Relacja z wycieczki do Grecji

Riwiera Olimpijska – pasmo piaszczystych plaż nad brzegiem Morza Egejskiego u podnóża Olimpu – pradawnej siedziby mitycznych greckich bogów, było miejscem aktywnego wypoczynku uczniów RZSZ z Zamościa.
Przez okres 9 dni, od 22 do 30 maja 2014 r. w bajkowej scenerii Masywu Olimpijskiego nasi uczniowie doskonalili umiejętności pływania w lazurowych, morskich wodach, grali w piłkę nożną i siatkową na plaży oraz korzystali z kąpieli słonecznych w 35 stopniowym upale. Oprócz tego najbardziej aktywni w marszobiegach terenowych o wschodzie słońca pokonywali setki metrów, brnąc po kostki w gorącym piasku plaży, szlifując kondycję i ogólną sprawność fizyczną.
Poza zajęciami o charakterze sportowo-kondycyjnym był również czas na zwiedzanie malowniczej okolicy, m.in.: XI wiecznego zamku Platamon na wyłaniającej się z morza górze, wioski Palios Pantelejmonas położonej na zboczach górskich, a także wizytę na targu w miejscowości Litochoro, gdzie można było zakupić regionalną żywność, ubrania i wspaniałe pamiątki. Nie sposób pominąć wjazdu na zbocza Olimpu, skąd rozciągały się wspaniałe widoki. W programie uwzględniono też wyprawę do Tesalonik z ogromnym portem, orientalnym bazarem i zabytkami pamiętającymi czasy starożytne.
Zajęcia sportowe prowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Jarosław Walczak, natomiast dodatkowo pani Katarzyna Łapa, nauczycielka geografii, prowadziła dla naszych uczniów zajęcia krajoznawcze.
Pobyt w Grecji na wszystkich nas – uczestnikach zrobił niesamowite wrażenie i z niecierpliwością oczekujemy na kolejny przyjazd tutaj już w przyszłym roku szkolnym we wrześniu.