Nie jesteśmy obojętni…Pomagamy

Grudzień to miesiąc, który sprzyja refleksjom i pochyleniu się nad potrzebami innych. Dlatego z inicjatywy dyrektor Anny Godziszewskiej i Samorządu Szkolnego pracującego pod opieką nauczyciela historii Kamila Morawskiego nasza szkoła postanowiła przygotować świąteczną paczkę żywnościową.

Uczniowie przy wsparciu grona pedagogicznego zebrali sporo artykułów żywnościowych o przedłużonym terminie ważności jak np. kasze, ryż, makarony, mąka, cukier, konserwy, kawa, herbata czy słodycze.

Przygotowana paczka trafiła do Domu Pomocy Społecznej w Zamościu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. W placówce zlokalizowanej przy ul. Zdanowskiej przebywają 52 wychowanki niesprawne intelektualnie w stopniu znacznym i głębokim, których stan zdrowia nie wymaga leczenia szpitalnego, ale wymaga stałej opieki.

Mamy nadzieję, że podjęta inicjatywa przyniosła radość i nadzieję, nie tylko nam ale i obdarowanym. Nam wielką radość sprawiła możliwość pomocy i okazanie życzliwości. Mamy nadzieję, że będziemy ją okazywać nie tylko w okresie świątecznym.