Mamy srebro w BRD!

Drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Natalia Grzeszczuk, Bartłomiej Mazurek i Kamil Mazurek zdobyła drugie miejsce w finale eliminacji powiatu zamojskiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Turniej odbył się 15 kwietnia 2019 roku na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu.

Uczniowie zmierzyli się z przeciwnikami nie tylko w teście wiedzy, ale także w turnieju umiejętności praktycznych. Na uczestników zmagań czekały testy z przepisów ruchu drogowego: test wiedzy ogólnej, test dotyczący skrzyżowań i test z historii polskiej motoryzacji. Ponadto uczniowie musieli zaprezentować umiejętności praktyczne jak: jazda motorowerem na torze przeszkód, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. talerzem Stewarta oraz pierwsza pomoc przedmedyczna.

Turniej zorganizowali: WORD Zamość, Komenda Miejska Policji w Zamościu Wydział Ruchu Drogowego, Straż Miejska miasta Zamość, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Zamość, Medyczne Studium Zawodowe w Zamościu, Automobilklub Zamojski i Kuratorium Oświaty w Lublinie delegatura w Zamościu.

Dla najlepszych drużyn zostały ufundowane puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zdjęcia w galerii!