Jak szukać pracy? – warsztaty w naszej szkole

W czwartek, 9 maja gośćmi naszej szkoły były doradczynie zawodowe z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej zamojskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Panie Agnieszka Piątek – Faryna i Ewa Olejniczak przeprowadziły warsztaty z zakresu rynku pracy i poruszania się po nim z uczniami klasy III c.

Uczniowie mogli dowiedzieć się gdzie szukać pracy, jakie narzędzia wykorzystywać czy chociażby jak prawidłowo napisać CV. Dowiedzieli się także jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej zachowywać się podczas niej aby wypaść korzystnie w oczach potencjalnego pracodawcy.

Uczniowie zmierzyli się także z wypełnianiem kwestionariusza, bo precyzowanie wykształcenia, doświadczenia czy umiejętności okazały się nie lada wyzwaniem. Aby prawidłowo wypełnić druk trzeba było np. zestawić swoje doświadczenia i nabyte umiejętności, spisać zainteresowania czy sporządzić listę kwalifikacji.

Warsztaty były także okazją do poznania wielu narzędzi rynku pracy, sposobów działania chociażby sieci kontaktów w poszukiwaniach pracy czy możliwości Internetu.

Zdjęcia w galerii!