II Parafiada Zamojska 2015

Udział naszych uczniów w II PARAFIADZIE ZAMOJSKEJ poprzedziła spontaniczna i dość długa rekrutacja. Przyczyniły się do tego różne dodatkowe zajęcia naszych uczniów w przedostatnią majową sobotę.

W dniu 23.05.2015r. zmagania sportowe, intelektualne i artystyczne poprzedziła Msza św. w katedrze zamojskiej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Marian Rojek. Następnie przemarsz wszystkich uczestników na plac szkolny I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu i oficjalne otwarcie II PARAFIADY ZAMOJSKIEJ.

Zmagania sportowe rozpoczęliśmy bardzo optymistycznie w konkurencji piłki nożnej wygrywając 2:0 z reprezentacją Miłosierdzia Bożego w Zamościu. I gdy mieliśmy już pierwsze sukcesy i powoli liczyliśmy punkty za zwycięstwa spotkał nas zimny prysznic z nieba. Do rozegrania został jeszcze jeden mecz z reprezentacją I Liceum Ogólnokształcącego, ale załamanie pogody doprowadziło do unieważnienia konkurencji i stratę 30 punktów.

Następne konkurencje sportowe: 100m, 400m, sztafeta zaplanowane na świeżym powietrzu zostały odwołane. Tu również mieliśmy doskonałych reprezentantów naszych szkół. Cóż… jak się później okazało te właśnie okoliczności w znacznej mierze zadecydowały, że nie wygraliśmy całej parafiady. Widocznie nie było nam to pisane.

W wyniku odwołanych niektórych konkurencji ratowaliśmy się udziałem naszych uczniów w konkurencjach, w których nie byliśmy faworytami, a mimo to uczniowie nasi stanęli na wysokości zadania.

Znaczące sukcesy naszych uczniów w konkursach to:

II miejsce w II Konkursie biblijnym z Dziejów Apostolskich – Ola Rusztyn II LO
I miejsce w II Konkursie warcaby – Przemysław Wojciechowski III a
II miejsce w II Konkursie warcaby – Joanna Buczyńska III TH
I miejsce w II Konkursie tenisa stołowego – Adam Koziej I b
II miejsce w II Konkursie tenisa stołowego – Grzegorz Gajda II b
III miejsce w II Konkursie tenisa stołowego – Karol Jurczyszyn II a
II miejsce w II Konkursie badminton – Grzegorz Gajda II b
III miejsce w II Konkursie badminton – Adam Koziej I b
Pozostali nasi uczniowie również zajęli dobre miejsca i właśnie dzięki nim obroniliśmy drugie miejsce, gdyż czuliśmy oddech trzeciej drużyny ze Szczebrzeszyna. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Aleksandrowa.
Powyższe wyniki przyczyniły się do świetnego drugiego miejsca w drużynie, z którego jesteśmy dumni.

Skład naszej reprezentacji:

Zając Gabriela – I TH
Czerwieniec Marta – I b
Rusztyn Ola – II LO
Kawalec Laura – I a
Królikowska Aleksandra – II a
Stadnik Ewa – II a
Lubaś Joanna – III TH
Buczyńska Joanna – IIITH
Gajda Grzegorz – II b
Górnik Kamil – II b
Wojciechowski Przemek – III a
Jurczyszyn Karol – II a
Gruszecki Kamil – II b
Koziej Adam – I b
Jachymek Jan – I TH
Serdeczne podziękowania kierowane są pod adresem wszystkich naszych uczniów reprezentujących szkoły Pana Stanisława Bondyry oraz Zbigniewa Haleja, którzy w doskonałym stylu zakończyli zmagania w poszczególnych konkurencjach parafiadowych. To był niezapomniany dzień obfitujący w wiele pozytywnych emocji, którymi chcieliśmy się podzielić ze wszystkimi odwiedzającymi serwis internetowy naszej szkoły.

Uczniowie przygotowani zostali przez nauczycieli pana Piotra Siewienia i pana Jarosława Walczaka.

WIELKIE DZIĘKI.

Zdjęcia w galerii!